Iuli's home

In jos

Iuli's home

Mesaj  Iuli la data de Lun Ian 26, 2009 9:21 am

Iuli statea linistita pe canapeaua de piele in living, gandindu-se la zilele ce-au trecut....la tot ceea ce se intamplase...nu-i venea sa creada cate s-au intamplat in numai 3 zile...deodata soneria suna, speriind-o si facand-o sa tresara instinctiv. Se indrepta lenesa spre usa, unde o vazu pe Diana in lacrimi...
Iuli

Data de înscriere : 25/01/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Iuli's home

Mesaj  Diana la data de Lun Ian 26, 2009 9:31 am

Diana statea sprijinita de tocul usii, lacrimile curgandu-i siroaie pe obraji, fara voia ei...isi frangea mainile...Era imbracata in niste pantaloni scurti si un tricou putin larg. Isi privi sora, printre lacrimi...Ochii ii erau rosii si umflati, ceea ce arata faptul ca plangea de destul de mult timp....
-Iuli...am nevoie de tine, spuse Diana pe nerasuflate.
Plangea incontrolabil si-si privea rugator sora.....
Diana

Data de înscriere : 08/01/2009

Sus In jos

Mesaj  Iuli la data de Lun Ian 26, 2009 9:40 am

Iuli isi privi sora foarte ingrijorata... Sad
-Ce s-a intamlat Diana?
Iuli astepta ingrijorata raspunsul...dar...Diana...nu zicea nimic..era foarte speriata si nu mai putea scoate nici un cuvant... Sad Sad Sad Sad Sad
Iuli

Sus In jos

Mesaj  Diana la data de Lun Ian 26, 2009 9:52 am

Diana ofta lung, apoi un alt rand de lacrimi fierbinti i-au strabatut fata.
-Nu stiu cat mai rezist, sopti ea. Mi-e atat de greu...SadSadSadSad...Uneori mi-as dori sa dau fuga la mama [nu ma intereseaza cat de naiv sau copilaresc suna] si s-o iau in brate, sa vorbim, sa ma linisteasca...dar cand realizez ca nu mai e, toata durerea se amplifica...Iuli, nu reusesc sa ma mai concentrez pe nimic, gandurile mele zboara departe [aliluia, creieras!]...Nu stiu ce sa mai fac...Esti ocupata sau putem discuta? intreba Diana in cele din urma, stergandu-si lacrimile de pe obraz si facand eforturi mari sa se calmeze.
Iuli ii facu semn sa intre, ingrijorarea citindu-i-se pe fata. Diana intra cu pasi mici in apartamentul surorii ei. Se indrepta catre baie ca sa se spele pe fata si se sperie de propria imagine in reflectia oglinzii.."Cand dracu' am devenit asa?!" se intreba Diana...Scormoni dupa un raspuns, insa nimic. Iesi din baie si se aseza pe canapea, urmarita de privirea speriata a surorii ei. Si ea astepta un raspuns.
-Scuze ca am venit asa, doar ca nu mai stiam la cine as putea apela....e destul de aiurea sa te simti abandonat...e bine ca esti aici, spuse Diana soptit, nereusind sa-si recapete vocea.
Diana

Sus In jos

Mesaj  Iuli la data de Lun Ian 26, 2009 10:03 am

I love you I love you Sad Iuli era foarte ingrijoarata...sora ei nu scotea un cuvant...
-Diaaana...si eu ma simt la fel..as vrea sa mai fie mama...sa am cu cine sa vorbesc..cui sa ii spun tot... Crying or Very sad Tu esti singura mea pritena...adevarata pritena...
Iuli simtea nevoia de o imbratisare asa ca o stranse pe Diana foaarte tare la piept spunadu-i ca o iubeste enorm de mult:x!
Iuli

Sus In jos

Mesaj  Diana la data de Lun Ian 26, 2009 10:09 am

Diana se lasa imbratisata, insa nu reusi sa imbratiseze inapoi..era stoarsa de orice fel de forta....
-As vrea ca Andrei sa fie aici cu mine....spuse Diana soptit. Privi catre fereastra, chipul ei devenind rece si indiferent. Ochii ei rosii si inlacrimati se inchideau usor si deschidea si mai incet.
Trase o gura de aer in piept si continua sa priveasca geamul, lipsita de vlaga.
-Iuli, ce-ti lipseste cel mai mult la ai nostrii? se trezi Diana intreband in timp ce urmarea cu privirea miscarea gratioasa a norilor purtati de vant. Nu se misca in vreun fel pentru a-si privi sora. Ramase cu spatele, lasand tacerea sa cada peste incapere. Iuli tacea, meditand la un raspuns, iar Diana astepta raspunsul surorii sale, insa fara prea mare interes.
Diana

Sus In jos

Mesaj  Iuli la data de Lun Ian 26, 2009 10:15 am

Iuli ii sopti Dianei:
-Cel mai mult imi lipsesc toate sfaturile mamei...cand era ea...totul era perfect..dar...si tata imi lipseste la fel de mult...ii iubesc mult...Mama ma ajuta sa trec peste toate fazele proste....iar tu ai inlocuit-o pentru ca imi dai multe sfaturii esti pe langa sora mea..si mama mea.. pe acare o iubesc mult...! I love you I love you I love you Dar tie?
Iuli

Sus In jos

Mesaj  Diana la data de Lun Ian 26, 2009 10:23 am

-Hmmm...greu de spus..cred ca imi lipseste calmul cu care mama ma trata....si felul dulce al tatei de a ma face sa devin mai ambitioasa...ee, acum degeaba incerc sa ma gandesc...e in zadar.....nu-i voi reinvia cu asta....hai sa facem ceva interesant...nu-mi place cum stam aici ca doua babute si ne plangem de mila...zise Diana, intorcandu-se spre sora ei si zambind usor, aproape impreceptibil. Chiar am chef de ceva distractie..de la lupta noastra de la piscina nu s-a mai intamplat nimic amuzant, zise ea zambind acum provocator....DISTRACTIEE!!! CER DISTRACTIEE!!...Frate, ce oras monoton....hai sa facem ceva!..zise Diana ridicandu-sr energica de pe canapea.
Diana

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum