At last home...

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Re: At last home...

Mesaj  Diana la data de Mar Ian 20, 2009 7:50 am

Diana o lua inainte.
Ajunsera la ea in scurt timp. Aranja cumparaturile, ducandu-si alimentele in bucatarie si hainele la ea in camera.
Cobori apoi de la ea din camera inapoi in bucatarie si incepu sa aseze totul pe acolo, din acel punct incepand si curatenia. Spala aragazul, matura si spala gresia. Aranja fructele in fructiera si puse legumele in frigider. Dupa ce termina cu bucataria, scoase aspiratorul si pregati o solutie pentru parchet, apucandu-se impreuna cu Emanuel de livingul plin pe pene. Diana incepu sa rada sarcastic cand se gandi la cat avea de curatat.
Diana

Data de înscriere : 08/01/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  Emanuel la data de Mar Ian 20, 2009 7:52 am

Emanuel se uita in jur, apucand o matura si maturand toate penele si cioburile de pe jos.
Arunca mizeria din faras si lua un aspirator micut pentru a aduna ce mai ramasese din cioburi.
Emanuel
Admin

Data de înscriere : 06/01/2009

Vezi profilul utilizatorului http://lovetouch.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj  Diana la data de Mar Ian 20, 2009 7:58 am

Diana spala parchetul, sterse praful si aseza pernele pe canapea. Privi in jur. Era totul pe jumatate curat [in living cel putin]. Dadu drumul la muzica, incepand sa se invarta cu pamatuful, facandu-l pe Emanuel sa rada. Se plimba dint-o parte intr-alta, pentru a nu rata nicio particica din parchet, la sfarsit, acesta stralucind. Dupa living au urmat camera ei, biroul, camera de oaspeti, baile [doua] si balconul.
Dupa o zi intreaga de curatenie si cumparaturi, au cazut amandoi osteniti pe canapea, privind in jur multumiti de curatenie.
-Emanuel? Vrei ceva de baut? Mie mi-e sete...zise Diana, privindu-l pe baiat.
Diana

Sus In jos

Mesaj  Emanuel la data de Mar Ian 20, 2009 8:00 am

Emanuel dadu din cap, tragand-o inapoi pe canapea.
- Fac eu doua limonade reci.
Se duse in bucatarie, intorcandu-se in cateva minute cu doua pahare inalte cu limonada cu cuburi de gheata.
Emanuel
Admin

Sus In jos

Mesaj  Diana la data de Mar Ian 20, 2009 8:07 am

Diana il privi:
-Sigur nu o sa-mi inghete limba? Sau o sa-mi cada parul din cauza a cine stie ce-o-i fi pus tu acolo ca sa te razbuni pentru faza cu ceaiul de ieri? zise ea precauta. Apoi rase si facu schimb de pahare cu Emanuel, ca sa se asigure ca nu va pati nimic.
Diana

Sus In jos

Mesaj  Emanuel la data de Mar Ian 20, 2009 8:10 am

Emanuel rase.
- Ce diabolic ma crezi! Vezi ca limonada mea era fara zahar.. Insa ma rog, te descurci tu.
Zise el aducandu-i un plic cu zahar, dand pe gat paharul sau cu limonada.
Emanuel
Admin

Sus In jos

Mesaj  Diana la data de Mar Ian 20, 2009 8:15 am

Diana verifica plicul sa se asigure ca e cu zahar, apoi isi turna in limonada.
-Yumy! Dar e chiar buna...zise Diana razand. Ce curat e aici. Se necesita o curatenie, sincera sa fiu, zise ea dandu-si parul dupa ureche. Ciudat, dar ma mananca ingrozitor gatul....spuse Diana dupa un timp, insa se abtinu sa se scarpine.
Privi pe geam.
-AM UITAT CEVA! urla ea, facandu-l pe Emanuel sa tresara [iar].
Diana

Sus In jos

Mesaj  Emanuel la data de Mar Ian 20, 2009 8:39 am

Emanuel injura in soapta.
- Mai incet ba!!!!!!!!
Mormai.
- Ce naiba ai uitat?
Emanuel
Admin

Sus In jos

Mesaj  Diana la data de Mar Ian 20, 2009 8:46 am

-Trebuie sa pun rapid rufele la spalat...si trebuie sa spalam geamurile..e un jeg pe ele..zise Diana privind scarbita in directia lor.
Diana

Sus In jos

Mesaj  Emanuel la data de Mar Ian 20, 2009 8:51 am

Emanuel isi dadu ochii peste cap.
- Pentru asta racneai in halul asta...
Emanuel
Admin

Sus In jos

Mesaj  Diana la data de Mar Ian 20, 2009 9:17 am

-Da...pentru ca tocmai mi-am dat seama ca nu mai am vedere afara din cauza jegului depus pe geamuri...Te las sa te gandesti la Calyope...eu ma duc la spal geamurile, zise Diana dandu-si ochii peste cap.
Cand termina cu spalatul geamurilor se duse sus, pentru a-si face un dus.
Dupa ce a zacut doua ore in cada, cobori...Emanuel nu mai era acolo. "Hmm...probabil ca s-a plictisit sa stea aici degeaba...Eh, imi cer scuze maine, acum n-am chef de dat telefoane...tot ce vreau e sa-mi apara Andrei in fata...si cum n-am eu norocul ala, o sa ma duc sa ma pieptan si sa ma usuc...mda...ce noapte interesanta...iuhuu" isi zise ea, sarcastic.
Se duse dupa un pieptan. Era imbracata sumar: un sutien alb si boxeri de aceeasi culoare, peste care si-a pus un tricou ceva mai larg si mai lung, in loc de camasa de noapte. Se intinse pe canapea, si-si baga fata in perna. Puse mana pe telecomanda, in speranta ca va gasi ceva interesant de urmarit la televizor, dar degeaba, acesta ajungand sa fie stins, iar telecomanda aruncata in cealalta parte a camerei. Se tot foi pe canapea si nu gasea nimic interesant de facut...se aseza pe spate si privi tavanul ore intregi, nereusind sa se concentreze pe nimic. Era plictisita, fara niciun chef pentru nimic...Privea absenta. Astepta, insa nu stia exact ce...sau cand...sau pe cine...Pur si simplu era intr-o lunga asteptare..."Doamne, dar nu se mai termina odata???" se intreba pe sine, indignata...Nu stia de ce si-a pus intrebarea...nu stia raspunsul...Continua sa astepte...ceva...candva...pe cineva...
Diana

Sus In jos

Mesaj  Emanuel la data de Mier Ian 21, 2009 6:53 am

Emanuel se uita pe pereti fara sa mai spuna nimic.
Emanuel
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

Permisiunile acestui forum: